Psichologų manymu, tik gimus kūdikiui prasideda jo socializacijos procesas, o gyvenimas globos įstaigoje dažnai siejamas su skausmingais išgyvenimais. Tėvų netektis ar atskyrimas nuo tėvų vaikui sukelia rimtų ir ilgalaikių padarinių ir neigiamai veikia vaiko psichologinės ir socialinės raidos etapus.
Augantys globos namuose vaikai taip pat turi daugiau mokymosi sunkumų, o jų santykiai su bendraamžiais yra sudėtingesni. Tyrimai rodo, jog tokiems vaikams sunkiau bendrauti su mokytojais. Jie labiau priešinasi ir prieštarauja, tokiu būdu užsitarnaudami suaugusių nepasitenkinimą ir priešiškumą. Vaikų raida yra itin sudėtingas procesas. Normaliai vaiko raidai būtina, kad nuolat jį prižiūrėtų ir juo rūpintųsi tas pats asmuo, su kuriuo formuotųsi abipusiai jausmai, prisirišimas, kuris garantuoja jam saugų prieglobstį, pas kurį jis galėtų grįžti susidūręs su pavojais ar netikėtumais, būtų nuramintas, gautų palaikymą, padrąsinimą. Globos namuose augantys vaikai neturi galimybės formuoti vieno ilgalaikio ir nuolatinio ryšio su suaugusiu žmogumi.
Visus, kuriems artima tėvų globos netekusių vaikų globos ar įvaikinimo idėja, raginame apsvarstyti galimybę pasidalinti savo namų šiluma ir padėti vaikams užaugti.
Daugiau informacijos apie vaikų globą (rūpybą), įvaikinimą, svečiavimasį, budinčio globotojo veiklą rasite http://www.silalesspn.lt/globoscentras/