
Mediacijos metu, dalyvaujant mediatoriui, siekiama taikiai išspręsti konfliktą. Rasti priimtiniausią sprendimą mediatorius padeda ne tik sutuoktiniams ar partneriams, bet ir kitoms konfliktuojančioms šalims, pavyzdžiui, tėvams ir seneliams, tėvams ir vaikams. Padedama išsakyti savo poziciją, įsiklausyti į kito argumentus, suprasti kitą pusę, rasti sutarimą.

Mediacijos metu sprendžiami ginčai, kylantys skyrybų metu (dėl vaiko išlaikymo, gyvenamosios vietos ar bendravimo tvarkos nustatymo ir kt.), nesutarimai dėl vaikų auklėjimo, bendravimo su seneliais ir daugelis kitų.

Asmenys, kurie naudojasi mediacijos procedūra, išvengia ilgo bylinėjimosi proceso, kuris susijęs ne tik su patiriamomis finansinėmis išlaidomis teisme, bet ir neigiama emocine patirtimi.
Kuo tai geriau nei bylinėtis teisme?

Greitesnis procesas;

Patiriama mažiau išlaidų;

Neviešas ir konfidencialus procesas;

Savanoriškas procesas iš kurio bet kuriuo metu galima pasitraukti;

Konfidencialumas – nei vienas proceso dalyvis neatskleidžia jokios informacijos, gautos mediacijos metu, kitiems asmenims;

Mediatoriaus nešališkumas, neutralumas, nepriklausomumas – mediatorius nėra susijęs nei su viena konfliktuojančia puse, jis neturi nei finansinio, nei asmeninio suinteresuotumo mediacijos proceso baigtimi;

Mediacijos procese siekiama bendradarbiavimo, dialogo ir bendro sutarimo.

Nepavykus susitarti mediacijos metu, tai neužkerta kelio kreiptis į teismą.
REGISTRACIJA:
Tel.:+370 697 49828, +370 616 37815
el. p.: bendruomeniaiseimos@gmail.com